BISERICA CUVIOSUL STELIAN SI SFANTUL NICOLAE - BRANCOVEANU

† Resurse ortodoxe
 † Contact
PELERINAJE REALIZATE

De-a lungul anilor , preotul si credinciosii acestei biserici au facut multe pelerinaje în tara din dorinta de a se închina si lua pilde de vietuire duhovniceasca din ,,oazele de rugaciune,, care sunt mânastirile românesti.

Astfel dintre aceste multe pelerinaje amintim primele

• Bucuresti - Biserica din Plevna(Calarasi) - Mânastirea Dervent - Mânastirea Pestera Sf. Ap. Andrei - Catedrala Arhiepiscopiei Tomisului.
  • Mânastirile Arhiepiscopiei Bucurestilor: Tiganesti, Pissiota, Turnu, Ghighiu, Suzana si Cheia (2002)
  • Mânastirile Episcopiei Argesului si Muscelului: Curtea de Arges, Robaia, Negru-Voda si Namaiesti. (2002)
  • Hram la Biserica din Plevna(Calarasi) (9 noiembrie 2002)
  • Mânastirile din Episcopia Râmnicului:Mânastirea dintr-un Lemn, Surpatele, Bistrita, Horezu. (2003)
  • Mânastirile Episcopiei Buzaului: Ciolanu, Ratesti. Obiectiv natural: Vulcanii Noroiosi, Muzeul chihlimbarului din Colti. (septembrie 2003)
  • Mânastirile Viforâta, Dealu, Namaiesti, Busteni, Sinaia. Odiective turistice: castelul Bran, Râsnov.(2003)
  • Mânastirile Ghighiu, Zamfira, Suzana, Cheia. Obiective naturale: Slanic Prahova, Salina si Grota Miresei.(martie 2004)
  • Mânastirile din judetul Vâlcea: Catedrala Episcopala, Turnu, Cozia, Bistrita, Hurezi, Capela Spitalului Judetean(în constructie)(iunie 2004)
  • Mânastirile Arhiepiscopiei Tomisului: Cocos, Saon, Celic-Dere, Niculitel.(august 2004)
  • Mânastiri de lânga Bucuresti: Sitaru, Caldarusani, Tiganesti, Pissiota, Turnu si biserica ,,Sf. Arh. Mihail si Gavriil,, din Tinosu.(octombrie 2004)
  • Participarea la multe slujbe de hram sau alte slujbe.

Patriarhia Romana

Radio Trinitas